АРХІВНІ ХРОНІКИ

❗️В 2021 році в Україні розпочався процес реорганізації архівних відділів, під час якого в Київській області замість 25 було створено 6 архівних відділів райдержадміністрацій. Для сталого забезпечення функціонування укрупнених новостворених архівних відділів було здійснено багато заходів, серед яких одним із першочергових було🖊📚 перешифрування справ архівних фондів за новим адміністративним поділом.
За великим рахунком, треба було проставити нові шифри на майже ‼️ 670 тисяч справ, які зберігаються в ‼️ 3 тисячах фондів. Робота дуже копітка, масштабна і відповідальна. Але без цього не можливо було рухатися вперед, адже оцифрування архівних документів вимагало індексації цифрових копій справ за новими архівними шифрами.
На жаль, війна уповільнила ці процеси – необхідно було приділити максимум уваги забезпеченню збереженості документів Національного архівного фонду, зокрема в архівах, що перебували на тимчасово окупованих територіях. Але вже зараз архівні відділи ввійшли в свій звичайний, робочий ритм роботи, і ❓📝🖊📚 питання перешифрування архівних фондів було актуалізовано 09 березня 2023 року на робочий онлайн нараді з архівістами Київщини, яка була ініційована Державним архівом Київської області. Архівісти поділилися своїми думками щодо організації цього процесу і можливих шляхів його оптимізації. А проблем в районних архівах багато – у більшості приміщеннях є перебої із світлом, у деяких відчувається нехватка кадрів, у інших відбувається переміщення архівних документів в нові приміщення.
За підсумками наради були визначені строки📝📋 закінчення робіт щодо перешифрування архівних фондів (травень 2023 року) та прийняти рішення щодо допомоги архівним відділам райдержадміністрацій з боку Державного архіву Київської області.