Державний архів Київської області отримав спеціалізоване обладнання для зберігання колекції карт

 

В Державному архіві Київської області зберігається унікальна Колекція карт і креслень Київської губернії за 1781-1919 роки, яка нараховує майже 4 тисяч одиниць зберігання. На цих оригінальних картах в історико-картографічному аспекті подається не лише розвиток Київщини як одного з головних регіонів тогочасної України, а й унікальна інформація по широкому спектру питань соціальної та економічної історії нашої країни.

Проект «Карти Київської губернії», якій розпочав Державний архів Київської області передбачає не лише сканування картографічних матеріалів з подальшою презентацію на своєму сайті, а й забезпечення оптимальних умов для подальшого зберігання оригіналів цих документів. Через свій нестандартний, іноді великоформатний розмір, якій може досягати 2,5 на 4,0 метри, картографічні документи вимагають спеціалізованого обладнання – спеціальних шаф .

За фінансової підтримки Міжнародного альянсу із захисту спадщини в зонах конфлікту/ALIPH Foundation, з яким Державний архів Київської області підписав угоду про надання гранту 09 червня 2022 року, в архівосховищах з’явилося нове обладнання, завдяки якому унікальна картографічна колекція буде збережена для сучасних дослідників і майбутніх поколінь.