Державний архів Київської області проводить 13 грудня 2018 року засідання круглого столу на тему: «Діяльність Директорії: відродження та занепад УНР»

На виконання Указу Президента України від 22 січня 2016 року № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років» до 100-річчя Директорії Української Народної Республіки, Державний архів Київської області проводить 13 грудня 2018 року засідання круглого столу на тему: «Діяльність Директорії: відродження та занепад УНР».
Концепція проведення даного заходу – діяльність Директорії в архівних документах. На засіданні круглого столу будуть представлені наукові історичні дослідження з даної тематики.
Основними учасниками круглого столу будуть провідні науковці, представники архівних установ України, Київської обласної Малої академії наук учнівської молоді, студенти. Серед гостей та запрошених: представники Київської обласної державної адміністрації та її структурних підрозділів.
Під час роботи круглого столу відбудеться презентація друкованого видання фотоальбому до документальної виставки архівних документів: «Український вимір: 1917-1921».
У ході засідання круглого столу будуть презентовані документи періоду Директорії у фондах Державного архіву Київської області, які утворюють такі види джерел як – копії нормативно-правових актів Директорії (закони, накази, інструкції, розпорядження, надіслані комісару та повітовим установам Київської губернії); службові документи органів місцевого самоврядування Київської губернії (журнали сесій Київської губернської народної ради та земств, протоколи зборів жителів міст і сіл, довідки, посвідчення, доповіді губернської управи тощо); статистичні документи (відомості рівня цін на грудень 1918 р.), службове листування губернських установ, зокрема губернського та повітових комісарів та ін.
Документальний масив, що зберігається в державному архіві може бути залучений до джерельної бази дослідження історії повстання під проводом Директорії, її політики на початковому етапі (грудень 1918-лютий 1919 р.), особливостей політичного, економічного, громадсько-культурного життя у повітах Київської губернії протягом кінця 1918 – початку 1919 р., діяльності місцевого самоврядування, ставлення до політики Директорії на місцях, а також окремих фактів біографії політичних та громадських діячів України вказаного періоду.
* * *
Початок заходу о 11.00, за адресою – м. Київ, вул. Мельникова, 40 (виставкова зала).
Бажаючих взяти участь просимо попередньо повідомити про свою участь (слухач/доповідач) за конт. телефоном: 206-53-07. Якщо Ви бажаєте долучитись у якості доповідача, до 06.12.2018 на електронну адресу державного архіву E-mail: org@dako.gov.ua просимо надати тези доповіді та контакти автора.
Контактна особа: Юлія Білодід, 206-53-07