Засідання Ради регіонального розвитку Київської області

У м. Бровари відбулось засідання Ради регіонального розвитку Київської області за участю Президента України Порошенка П.О. та віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубка Г.Г. голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Терещука, народних депутатів України, керівників структурних підрозділів Київської ОДА.

Президент України наголосив на кардинальних змінах завдяки реформі децентралізації. Президент зазначив, що реформа децентралізації хоч ще і далека до завершення, але вона належить до числа тих, позитивні результати яких суспільство вже зафіксувало. Глава держави акцентував увагу на захисті більше 10 млн українців, які живуть в сільській місцевості.
Президент України Петро Порошенко підкреслив, що запорукою продовження успішного розвитку України в цілому та конкретних регіонів є інвестиції та створення чіткого плану їх залучення у галузі, які є потенційними точками прориву для економіки. За його словами, серед таких напрямків: розвиток туризму, Київщина славиться знаковими історичними містами.     Зокрема, Переяслав-Хмельницький – місто, яке має значний туристичний потенціал;
агросектор, за рахунок вдалого логістичного розташування в Київській області є унікальні можливості для переробної промисловості;
IT-сектор, в Київській області є абсолютно пріоритетні напрямки розвитку. Глава держави акцентував увагу на створенні умов для ІТ-фахівців, створенні своїх українських стартапів;
також значний потенціал мають промисловість і індустріалізація, інфраструктурні проекти.
Глава держави наголосив, що Київська область третя в Україні за обсягом іноземних інвестицій. 
Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубко Г.Г. наголосив, що одним із основних завдань сьогодення є завершення формування об’єднаних територіальних громад. На сьогодні в Україні створено 878 ОТГ, що об’єднали 62% населення.
Зубком Г. Г. були виокремлені перспективи розвитку Київської області у галузі ІТ-технологій. ІТ-парки можуть з’явитись в Броварах, Борисполі, Білій Церкві, Фастові, які будуть сприяти залученню інвестицій та створювати готовий продукт.
Віце-прем’єр-міністр зупинився на важливості вжиття на місцях заходів з енергоефективності, що є ключовим фактором енергонезалежності держави.
Голова Київської обласної державної адміністрації Терещук О.Д. зазначив, що впровадження децентралізації на Київщині було одним з пріоритетних завдань.
Голова Київської обласної державної адміністрації проінформував про конкретні результати децентралізації та презентував відеоролик зі здобутками впровадження реформи.
Звернув увагу на те, що 2019 рік в Київській області був оголошений Роком дитини і необхідності забезпечення 500 дітей-сиріт житлом,.
Голова Київської обласної державної адміністрації наголосив на необхідності модернізації дорожньо-транспортної інфраструктури, будівництва Великої кільцевої дороги, що дасть поштовх для розвитку туризму та культури Київщини.
Також Терещук О. Д. звернув увагу, що серед основних напрямів розвитку в Київській області, є:
– забезпечення соціального захисту малозахищених верств населення, а також учасників АТО та їх сімей;
– створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та залучення інвестицій;
– покращення екологічного стану області, створення ефективної системи утилізації твердих побутових відходів.
Також одним з питань, що розглядалися на Раді регіонального розвитку Київської області, було “Цифрові інструменти для розвитку туризму”.
Радевич Андрій – аналітик Google Ukraine нагадав присутнім слова Президента України щодо стратегічних пріоритетів розвитку галузей економіки, зокрема розвитку ІТ та туризму.
Спікер акцентував увагу на перспективах сучасних ІТ-технологій, завдяки яким відкриваються можливості побувати в новому місці до його відвідання, зокрема, здійснити віртуальний тур до музею, історичної пам’ятки чи готелю.
Омельченко Микола – менеджер проектів Google Ukraine представив увазі присутніх відеоролик, в якому на прикладі готових проектів було продемонстровано розроблені віртуальні тури по підприємству «Запоріжсталь» (м. Запоріжжя), по історичній спадщині Т.Г. Шевченка в м. Каневі, Національному дендрологічному парку «Софіївка» в м. Умані.
Експерт наголосив на можливості зробити віртуальні маршрути у форматі відео 360 з використанням цифрових технологій, що дозволить повноцінно оцінити майбутній маршрут подорожі та допоможе подорожувати людям на інвалідних візках, а це у свою чергу заохотить туристів для відвідання Київщини.
Виступ Президента України на засіданні Ради регіонального розвитку Київської області: 

3_110319_002-13_110319_004-23_110319_005-3