Працівники Державного архіву Київської області приєдналися до обговорення проекту Стратегії розвитку архівної справи до 2025 року

Продовжуючи процес обговорення принципових позицій проекту  Стратегії розвитку архівної справи до 2025 року, якій розпочала Державна архівна служба України 16 вересня 2020 року, працівники Державного архіву Київської області на робочій нараді обмінялися думками щодо майбутнього архівної галузі України.

Під час зустрічі, яка відбулася 06 жовтня 2020 року, директор державного архіву Соф’я  Каменєва презентувала проект Стратегії, акцентував увагу учасників на місії розвитку архівної справи – зберігати інформаційні ресурси і надавати рівні можливості та універсальний доступ до них. Вона звернула увагу на головні вектори стратегії: забезпечення архівів рівним доступом до інформації, знань та послуг, розвиток інституційного потенціалу архівів, оновлення законодавчої бази архівної сфери, формування та розвиток комунікаційної політики.  Жвава дискусія серед учасників наради відбулася навколо перспективи  реформування системи управління архівної галузі та створення територіальної підсистеми Єдиної державної системи органів управління Національними архівними інформаційними ресурсами.  У процесі обговорення працівники висловили свої зауваження та бачення щодо представленого проекту  Стратегії.

З метою формування та розвитку комунікативної політики в архівній галузі, взаємодії з цільовою аудиторією та поширення інформації про архіви, що передбачено однією із стратегічних цілей Стратегії,  Державний архів Київської області вже 5 років співпрацює з благодійної організацією «Фонд Максима Рильського «Троянди й виноград» щодо пошуку та оприлюднення документів з життя та творчості світоча української культури. У другій частині наради працівників державного архіву головний спеціаліст відділу використання інформації документів Рена Коваленко розповіла про свою участь у конференції до 125 – річчя Максима Рильського в с.Романівка Попельнянського району Житомирської області, де вона представила нові архівні джерела з історії відомого дворянського роду.

Стратегія розвитку архівної справи до 2025 року