Презентація онлайн проекту «Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів»

11 травня 2022 року директор Державного архіву Київської області Соф`я Каменєва взяла участь у презентації онлайн проєкту «Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів», яка відбулася в Укрінформі.

Державна архівна служба України разом з партнерами з Archival Information Systems / Архівні Інформаційні Системи та трьома центральними державними архівами презентували єдине вікно доступу до оцифрованих архівів на платформі “Архіум”.

 Мета проєкту– інтеграція в єдину інформаційну систему галузі архівних фондів не лише центральних державних архівів, а й обласних архівів з можливістю повнотекстового пошуку інформації.

У своєму виступі Соф`я Каменєва зазначила важливість створення цього публічного електронного сервісу, якій вже надає можливість доступу до архівних інформаційний ресурсів трьох центральних державних архівів. Вона також розповіла про обговорення з ПП «Архівні інформаційні системи»  планів можливих шляхів інтегрування ресурсів Державного архіву Київської області до єдиної інформаційної системи, які, на превеликий жаль, призупинила воєнна агресія російської федерації проти України.