Участь працівника Державного архіву Київської області у Міжнародній науково-практичній конференції

21-22 лютого 2019 р. провідний архівіст відділу довідкового апарату та обліку документів Державного архіву Київської області канд. іст. наук С.О. Якобчук взяла участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Українська дипломатія в добу національно-визвольних змагань (1917-1921 рр.): історія, проблеми, протиріччя», присвяченій 100-річчю проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР. Конференція відбулася на гуманітарно-педагогічному факультеті Національного університету біоресурсів і природокористування України. Участь у заході взяли учені, які представляли наукові установи та вищі навчальні заклади України, Польщі, США, Німеччини, Австрії, Ізраїлю, аспіранти та студенти. На пленарному засіданні з доповідями виступили декан гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП, д-р філол. наук, проф. В.Д. Шинкарук, д-р іст. наук, проф. КНУ ім. Т. Шевченка В.І. Сергійчук, доктор філософії, посол Республіки Азербайджан в Україні в 2001-2010 рр. Талят Алієв, аташе з університетського і наукового співробітництва посольства Франції в Україні Сільвен Ріголе, історик, пам’яткознавець д-р іст. наук. Л.Д. Федорова та інші.

На секційних засіданнях учасники конференції обговорювали проблеми інституційного розвитку української дипломатії, соборності та державотворення на території українських земель загально-гуманітарного осмислення міжнародних відносин, іміджу, постатей та спадщини українських дипломатів в історичній перспективі, історіографічному та джерелознавчому контекстах, виховних практик дипломатії та місця України в світі.

Провідний спеціаліст держархіву представила науковій громадськості доповідь на тему «Документальна спадщина Ф.П. Матушевського (1869-1919) як джерело дослідження діяльності Надзвичайної дипломатичної місії УНР у Греції».

За матеріалами конференції видано збірник тез доповідей учасників.

dsc_4574_0dsc_453520190221_13150120190221_203239