Участь Рени Коваленко в конференції до дня народження Максима Рильського

Вже 5 років Державний архів Київської області співпрацює з благодійної організацією «Фонд Максима Рильського «Троянди й виноград» щодо пошуку та оприлюднення документів з життя та творчості світоча української культури.

У цьому році, з нагоди святкування 125-річчя від дня народження поета, на батьківщині Максима Рильського в с. Романівка Попільнянського району Житомирської області відбулася конференція, в якій взяла участь головний спеціаліст відділу використання інформації документів Державного архіву Київської області Рена Коваленко. На підставі нововиявлених архівних джерел з історії відомого дворянського роду нею було підготовлено та представлено презентацію електронних копій документів «Родинне дерево Максима Рильського», яка викликала жвавий інтерес слухачів та взаємний обмін інформацією.

Модератором виступав онук поета М.Г.Рильський, в значній мірі завдяки зусиллям якого відбувся цей захід. З вітальним словом до учасників конференції звернувся літературознавець та громадський діяч М.Ф.Слабошпицький. Інтерес присутніх викликав проект перетворення садиби Рильських в об’єкт сучасного «зеленого туризму», з презентацією якого виступив науковий співробітник музею О.Г.Борознюк.

 Для гостей була проведена екскурсія по літературно-меморіальному музею-садибі родини Рильських в с. Романівка, відбулося покладання квітів до бюсту поета та на могили його батьків Тадея Розеславовича та Меланії Федорівни Рильських.

Під час конференції звучали пісні на слова М.Т.Рильського, записи його власних фортепіанних імпровізацій та фрагменти виступів, демонструвалися світлини з родинного альбому Рильських, запрошені поетеси читали власні вірші.