У центрі уваги архівів області – виконання запитів юридичних та фізичних осіб !

 
❗️Після закінчення активних бойових дій та деокупації територій Київської області у центрі уваги архівістів – якісне та завчасне виконання запитів юридичних та фізичних осіб, кількість яких останнім часом зросла в декілька разів. Це пов’язано не лише з з втратою житла, а й особистих документів жителів області, тому державні архіви вимушені були зосередити основні зусилля на виконанні запитів громадян з питань підтвердження трудового стажу, розміру заробітної плати, даних про реєстрацію актів цивільного стану, національності, родинних зв’язків, майнових прав на землю та нерухоме майно.
✔️Протягом 8-ми місяців 2022 року державними архівами Київської області було виконано майже 5 тисяч таких запитів у найкоротші терміни.
✔️Для зручності громадян та з метою забезпечення можливості оперативного подання запиту на сайті Державного архіву Київської області у розділі «Громадянам» розміщені та запропоновані для заповнення відповідні форми анкет-заяв для замовлення архівної довідки.
Замовити архівну довідку можна за посиланням: https://cutt.ly/nVlfXBZ
Актуальні ⁉️питання, які виникають у працівників архівів під час задоволення громадян у архівній інформації, були у центрі уваги робочої наради під головуванням заступника голови Київської обласної військової адміністрації С.В. Білецького. Нарада відбулася 📆 20 вересня 2022 року за участю представників Державного архіву Київської області, архівних відділів райдержадміністрацій, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві, Відділу ДРАЦС Головного управління юстиції у м.Києві та Київській області.
З працівниками Пенсійного фонду було обговорено ❓питання оптимізації перевірок довідок про розмір заробітної плати та стаж роботи, які надають архівні установи, поскільки працівники архівів вимушені подекуди видавати зі архівосховищ від 60 до 100 справ для перевірки однієї архівної довідки.
✔️У центрі уваги присутних було виконання запитів про реєстрацію актів цивільного стану – народження, шлюб, смерть мешканців Київщини за 1919-1945 роки, які надійшли до Державного архіву Київської області від відділу ДРАЦС Головного управління юстиції у м.Києві та Київській області за останні роки. Під час наради було інформовано про створення пошукової бази даних на ці документи, до якої вже внесено більше 250 тисяч записів і яка є безцінним джерелом для історичних, демографічних, статистичних, соціальних, генеалогічних досліджень. Ознайомитися з базою можна за посиланням: https://cutt.ly/WVlgqOe