10 травня 2023 року в Броварському історико-краєзнавчому музеї відбулось вручення рідним та близьким символічних копій листів “остарбайтерів” з м. Бровари , написаних у 1943 році, які так й не дійшли до їх адресатів.

Також був показаний фільм 🎥📽Марії Яремчук “НепрOSTі листи”, який ІХ Міжнародним фестивалем історичного кіно “Поза часом” відзначений кращим історичним фільмом серед короткометражок і розповідає про шлях десятків тисяч листів остарбайтерів з фонду Р-4826 “Листи радянських громадян, засланих до фашистської Німеччини, до рідних у Київську область” Державного архіву Київської області.

Назва проєкту “НепрOSTі листи” вперше запропонована архівістами Державного архіву Київської області ще у ‼️ 2019 році під час проведення заходів з висвітлення долі “остарбайтерів” − примусово вивезених уродженців Київщини на примусові роботи до Німеччини за часів Другої світової війни.

На заході виступили Віталій Гедз − автор проєкту, директор Макарівського краєзнавчого музею, та Марія Яремчук, режисер фільму.

Державний архів Київської області представляла Марина Мідцева, начальник відділу використання інформації документів.

Завдяки кропіткій роботі 🗞архівістів забезпечено збереженість національної документальної спадщини і можливість у встановленні історичної правди з першоджерел “усної історії”.

Друзі, пам’ятаємо: слова відлітають, написане залишається!👏