ALICH Foundation допоможе архівам Київської області зберегти історичну спадщину

12 липня 2022 року у Державному архіві Київської області відбулася зустріч з представником Міжнародного альянсу із захисту спадщини у зонах конфлікту – ALICH Foundation – організації, яка надає фінансову допомогу інституціям для збереження культурної спадщини в часи катастроф та збройних конфліктів.

Під час зустрічі директор Державного архіву Київської області Соф`я Каменєва та програмний директор Альянсу Майя Комінко обговорили заходи щодо надання фінансової допомоги архівам Київщини у зберіганні документів Національного архівного фонду, які є частиною світової культурної спадщини. Однією із ключових задач обговорення було узгодження інструментів необхідних для подальшої співпраці обласного архіву та Альянсу у напрямку подальшої ціфровізації архівів Київської області, насамперед тих, які знаходилися на тимчасово окупованих територіях або у районі активних бойових дій.

У рамках зустрічі було розглянуто інші можливості Альянсу у наданні допомоги у придбанні спеціалізованого обладнання для зберігання картографічних документів та матеріалів для реставрації архівних документів.

Під час зустрічі програмний директор Альянсу Майя Комінко відвідала сховища Державного архіву Київської області та ознайомилися з цікавими архівними раритетами з історії Київщини.