gototopgototop


Для розміщення на сайті архіву

До уваги користувачів!

У зв’язку із виробничою необхідністю з 17 липня по 31 липня 2017 року

будуть зачинені читальні зали Державного архіву Київської області:

№ 1 по вул. Мельникова, 38;

№ 2 по вул. Мельникова, 40;

№ 3 по вул. Солом’янська, 24

Підстава: наказ державного архіву від 14.06.2017 № 30

23 грудня 2016 року з технічних причин не працюватиме читальний зал за адресою вул. Мельникова, 40

У зв’язку з проведенням відкриття виставки «Архів. Час. Простір» 09.06.2017 року читальний зал Державного архіву Київської області по вул. Мельникова, 40, працювати не буде, а по вул. Мельникова, 38, працюватиме тільки до 12 – 00 години.

Просимо вибачення за незручності.

ВСІХ КОРИСТУВАЧІВ ЩИРО ЗАПРОШУЄМО НА ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ!

Адміністрація

 

9 червня 2017 року 13-00

м. Київ, вул. Мельникова, 40, виставкова зала

ВІДБУДЕТЬСЯ ВІДКРИТТЯ ДОКУМЕНТАЛЬНОЇ ВИСТАВКИ

«АРХІВ. ЧАС. ПРОСТІР»,

присвяченої Міжнародному дню архівів

та 95-річчю Державного архіву Київської області

29 травня 1922 р. постановою колегії Головного архівного управління (Головарху) створений Київський Центральний історичний архів. 1932 р. – з утворенням Київської області КЦІА перейменований на Київський обласний історичний архів (КОІА). Сучасна назва – Державний архів Київської області з 1980 р.

Перша згадка про архів Київщини відноситься до 1782 року, коли пожежа знищила всі документи архіву Київського намісництва. Цього ж року архів відновлено. З 1796 р., з утворенням Київської губернії, губернський архів у структурі Київського губернського правління з прямим підпорядкуванням київському цивільному губернатору

Архів з того часу неодноразово змінював назви та приміщення, проте у сховищі на Володимирській, 15, - приміщенні, яке архів у будинку Присутніх місць займає з 1857 р., і тепер зберігається частина фондів архіву.

Першою офіційною адресою архіву у радянський час стала вулиця Короленка, 22, за іншими документами – вул. Короленка, 22а, в м. Києві (нині – вулиці повернули її історичну назву – Володимирська), куди 1919 р. за ініціативою першого радянського коменданта м. Києва М.О. Щорса були звезені документи 24 ліквідованих установ. Саме з цих документів та документів Київського губернського архіву 29 травня 1922 р. створений Київський Центральний історичний архів (далі – КЦІА).1932 р. – з утворенням Київської області КЦІА перейменований на Київський обласний історичний архів (КОІА). Сучасна назва – Державний архів Київської області з 1980 р.

На документальній виставці «Архів. Час. Простір» представлено близько 100 документів з історії архівної справи на Київщині, починаючи від 1782 р. до сьогодення.

Найбільшу увагу, зокрема, привертають перші правила роботи архіву (відомі з 1896 р.), анкета від 25 січня 1874 р., заповнена завідуючим Київським губернським архівом Мизецьким та архіваріусом Гутовським на вимогу Міністерства народної освіти, в якій відображена історія архіву та зазначено, що в ньому зберігається 20 мільйонів документів (у ХІХ столітті облік вівся не за кількістю архівних фондів, а за кількістю документів), план будинку поручика Аннєнкова, де до 1857 р. знаходився губернський архів, із супровідними документами до нього, а також лист начальника Уманської повітової міліції Київському губернському комісару за 17 червня 1917 р., в якому документи Уманського поліцейського управління називаються «хламом», що немає жодної цінності…

Історія кропіткої праці архівістів по збереженню Національного архівного фонду України у ХХ – на початку ХХІ століття документами з фондів «Архівний відділ при Київському облвиконкомі» та «Державний архів Київської області», «Колекція документальних матеріалів учасників ліквідації Чорнобильської аварії». Більшість документів виставки демонструються широкому загалу вперше.

Документальна виставка «Архів. Час. Простір» також буде презентована присутнім на церемонії в електронному форматі.

Під час церемонії відкриття документальної виставки відбудеться презентація видань Державного архіву Київської області «Адміністративно-територіальний поділ Київщини.1471-1918» та «Київщина: історія і сучасність. Матеріали науково-практичної конференції. 6 квітня 2017 року, м. Київ»

Акредитація ЗМІ: Начальник відділу використання інформації документів кандидат історичних наук Бєлая Ольга Миколаївна 483-19-10, моб.0683589701.

18 травня 2017 року працівниками державного архіву планується здійснити контрольну перевірку роботи архівного відділу Богуславської районної державної адміністрації та Комунальної установи «Богуславський районний трудовий архів» щодо усунення недоліків, виявлених під час комплексної перевірки.

АНОНСИ

Виставка «Героїчне і трагічне в історії Київської області. Літопис подій» до Дня незалежності України та 85-річчя від дня утворення Київської області мандрує Київщиною.
Графік експонування пересувної виставки.

ФОНДИ ДОРАДЯНСЬКОГО ПЕРІОДУ

БАЗА ДАНИХ

КНИГИ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 1919-1939 РОКИ

БАЗА ДАНИХ

КИЇВСЬКА ГУБЕРНСЬКА КОМІСІЯ 1-ГО ЗАГАЛЬНОГО ПЕРЕПИСУ НАСЕЛЕННЯ 1897 РОКУ

БАЗА ДАНИХ

© Державний архів Київської області 2010 - 2015