gototopgototop


Сьогодні в музеї історії м. Києва Президент України Петро

Порошенко відкрив виставку  «Українське коло: до історичних визвольних змагань (1917-1921 рр.)». Ця виставка – міжнародний виставковий проект, присвячений драматичному і доленосному періоду української історії, який призвів до створення модерної держави на українських етнічних теренах.Увесь творчий задум – структура, експозиційна композиція та художні прийоми – підпорядковані головному концепту: сучасний вектор історичного розвитку української нації сформувався та був спрямований у широку перспективу розбудови соборної, суверенної, модерної, демократичної та європейської України ще сто років тому – під час Української революції 1917–1921 рр. До цього висновку спонукає і назва виставки. Українське коло – це досвід минулого, застереження майбутньому та сучасний історичний квест. Експозиція виставки побудована на оригінальних експонатах, люб’язно наданих 29 провідними музеями, бібліотеками, архівами та шанувальниками старовини чотирьох країн світу – України, Польщі, США і Швейцарії. Більшість артефактів вводиться у науковий обіг уперше: вони були не відомі не лише широкому загалу, але й вузькому колу фахівців. Серед представлених раритетів, що за 100 років експонуються вперше, Універсал Директорії про затвердження злуки УНР та ЗУНР в єдину соборну державу 22 січня 1919 р. із фондів ЦДАВО України, прапор 1-го пішого Запорізького імені гетьмана Петра Дорошенка полку з Музею Війська Польського у Варшаві; меморіальні речі Симона Петлюри та Володимира Винниченка з Української Вільної Академії Наук у Нью-Йорку; документи про вступ України до Ліги Націй з Архіву офісу ООН у Женеві, державні печатки тієї доби – печатка УЦР, Велика печатка УНР – з колекції Музею історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих.

На виставці також представлені документи Державного архіву Київської області: квіток члена Української Центральної Ради С.Ф.Веселовського (1918 р.), відношення київського столичного отамана щодо проведення обшуку та затримання М.С.Грушевського (16 листопада 1918 р.) та відношення київського столичного отамана щодо проведення обшуку та затримання В.К.Винниченка (16 листопада 1918 р.).

            «Дорогоцінні експонати, представлені тут, ніби повертають нас у ті далекі часи. Ці скарби викликають щирий, непідробний інтерес і природне хвилювання. Ми буквально відчуваємо подих епохи», - заявив П.Порошенко.

Виставка працює з 23 січня по 18 березня 2018 року у Музейно-виставковому центрі «Музей історії міста Києва» вул. Б.Хмельницького, 7. (вівторок – неділя: 11.00-19.00, понеділок: 11.00.-16.00). Контакти: 044 520 28 22

Людям з вадами зору

Aa
Aa
Aa
K
K
K

ФОНДИ ДОРАДЯНСЬКОГО ПЕРІОДУ

БАЗА ДАНИХ

КНИГИ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 1919-1939 РОКИ

БАЗА ДАНИХ

КИЇВСЬКА ГУБЕРНСЬКА КОМІСІЯ 1-ГО ЗАГАЛЬНОГО ПЕРЕПИСУ НАСЕЛЕННЯ 1897 РОКУ

БАЗА ДАНИХ

Електронний географічний каталог Державного арїіву Київської області періоду до 1917 року

Каталог

© Державний архів Київської області 2010 - 2015