gototopgototop


20 квітня  2018 р.  у Фастівській районній бібліотеці для дорослих Державний архів Київської області презентувавфотодокументальну виставку «Чорнобиль – біль наш довічний», яка присвячена однієї із величезних техногенних катастроф світу ХХ століття.

 

З вітальним словом до відвідувачів виставки звернулися керівник апарату Фастівської райдержадміністрації В.Костецька, директор Державного архіву Київської області С.Каменєва, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС О. Калашников.

Під час заходу була презентована екранізована виставка архівних документів «Чорнобиль: дорогою пам’яті» та виставка фоторобіт ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС Олександра Калашникова «Адреса мужності – Чорнобиль. Чорнобильська трагедія очима очевидця».

          Організатори виставки надали можливість кожному відвідувачу через архівні документи усвідомити масштаби катастрофи, осмислити уроки трагедії у всіх сферах життя і не дати світові забуті ці уроки.

       Відвідувачі виставки мали можливість ознайомитися з документами державних і партійних органів, що відображають перебіг катастрофи на Чорнобильській АЕС та ії наслідки. Їх унікальність полягає у тому, що об’єднані однією експозицією, вони віддзеркалюють повний цикл подій, що відбувалися – від моменту прийняття рішень до впровадження їх в життя, до отримання інформації про їх реалізацію.

         У документах міститься інформація щодо радіаційного рівня та дозових навантажень, морально-психологічного стану населення; заходів із розселення, працевлаштування, медичного та побутового обслуговування громадян, евакуйованих із зони Чорнобильської АЕС; роботи із організації оздоровлення учнів шкіл в піонерських таборах; проблем, які виникали в ході ліквідації наслідків аварії та вирішення питань щодо вшанування пам’яті її ліквідаторів, захисту їх соціальних прав тощо.

          Всього на виставці представлено понад 60  унікальних і маловідомих широкому загалу документів і фотоматеріалів, які дозволяють об’єктивно оцінити квітневі події 1986 року, розкривають масштаби аварії та дають уявлення про ситуацію, що склалася в країні внаслідок Чорнобильської трагедії.

      У рамках виставки транслювався також фрагмент документального фільму "Чорнобиль: Хроніка важких тижнів" (Укркінохроніка, 1986 р. Режисер В. Шевченко) з фондів Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного. Це був один із перших фільмів, створених на основі матеріалів, відзнятих у зоні ліквідації аварії. 14 травня 1986 р. знімальна група режисера Укркінохроніки В. Шевченка виїхала до місця аварії. Створений українськими кіномитцями фільм одержав призи 9 міжнародних кінофестивалів.

       На відкритті виставки були присутні представники органів державної влади, місцевого самоврядування, члени Фастівської спілки ветеранів війни та служби цивільного захисту, мешканці міста.

 

Людям з вадами зору

Aa
Aa
Aa
K
K
K

ФОНДИ ДОРАДЯНСЬКОГО ПЕРІОДУ

БАЗА ДАНИХ

КНИГИ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 1919-1939 РОКИ

БАЗА ДАНИХ

КИЇВСЬКА ГУБЕРНСЬКА КОМІСІЯ 1-ГО ЗАГАЛЬНОГО ПЕРЕПИСУ НАСЕЛЕННЯ 1897 РОКУ

БАЗА ДАНИХ

Електронний географічний каталог Державного арїіву Київської області періоду до 1917 року

Каталог

© Державний архів Київської області 2010 - 2015