gototopgototop


24 квітня 2018 р. о 14:00 у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбулося урочисте відкриття міжархівної документально-художньої виставки «Собор душі» до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара та 50-річчя видання роману «Собор». В урочистому відкритті виставки взяла участь директор державного архіву Київської області Соф`я Каменєва.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фоторепортаж

 

 

 

 

 

 

 

У експозиції виставки були представлені листи, статті, спецповідомлення Управління КДБ при Раді Міністрів УРСР, протоколи партійних зборів з різних областей, що ініціювали і роздмухували погромницьку кампанію проти роману «Собор» та його автора, яку розпочала обласна Дніпропетровська і підхопила всеукраїнська компартійна преса. Міжархівна документально-художня виставка «Собор душі» представляє Олеся Гончара не лише як письменника-класика української літератури, а й громадського діяча, невтомного і послідовного борця за незалежність, адже він був серед тих, хто наприкінці ХХ століття підтримав Народний Рух, студентське голодування, що увійшло в історію як «Революція на граніті»; безпосередньо брав участь у розробці та прийнятті Закону «Про мови в Український РСР», який юридично закріпив державний статус української мови; ставав на захист довкілля та архітектурних скарбів України, зокрема, долучився до відбудови Михайлівського Золотоверхого монастиря.

 

У відкритті виставки взяли участь заступник Міністра культури України Ю. Рибачук, голова державної архівної служби України Т.Баранова, онука Олеся Гончара - Гончар Леся, поет, перекладач, літературний критик, громадсько-політичний діяч, Герой України Д.Павличко, письменник, Герой України Ю.Мушкетик.

Людям з вадами зору

Aa
Aa
Aa
K
K
K

ФОНДИ ДОРАДЯНСЬКОГО ПЕРІОДУ

БАЗА ДАНИХ

КНИГИ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 1919-1939 РОКИ

БАЗА ДАНИХ

КИЇВСЬКА ГУБЕРНСЬКА КОМІСІЯ 1-ГО ЗАГАЛЬНОГО ПЕРЕПИСУ НАСЕЛЕННЯ 1897 РОКУ

БАЗА ДАНИХ

Електронний географічний каталог Державного арїіву Київської області періоду до 1917 року

Каталог

© Державний архів Київської області 2010 - 2015