gototopgototop


                      Шолом-Алейхем
                     До дня народження письменника…

Детальніше...

День рідної мови...

Детальніше...

                                                              Слово, чому ти не твердая криця,
                                                              Що серед бою так ясно іскриться?
                                                              Чом ти не гострий, безжалісниймеч,
                                                              Той, що здійма вражі голови з плеч?..

25 лютого 2016 року виповнюється 145 років з дня народження видатної доньки українського народу – Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки).

Детальніше...

70 років тому, 6 листопада 1943 р., радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили столицю України від німецько-фашистських загарбників.

У Державному архіві Київської області зберігаються численні документи, що висвітлюють події тієї героїчної осені 1943 року. Архівні фонди ФР-4758 «Колекція документальних матеріалів періоду німецько-фашистської окупації м. Києва та Київської області», ФП-5 «Київський обласний комітет КПУ» та ФП-1 «Київський міський комітет КПУ» свідчать про героїзм нашого народу та їхнє прагнення до перемоги. У хронологічних довідках про тимчасову окупацію німецько-фашистськими загарбниками населених пунктів Київщини та визволення їх Червоною Армією та з оперативних зведень Радінформбюро повідомлялося про особливо запеклі бої на Київському напрямку.

Детальніше...

До Державного реєстру національного культурного надбання України у 2010 році віднесено документ, який знаходиться на зберіганні у Державному архіві Київської області (далі - ДАКО) - Ревізьку казку Київської губернії Звенигородського повіту с. Кирилівки, в якому містяться відомості про сім’ю Тараса Шевченка.

Посімейний список Шевченків, де, зокрема, й зазначений двохрічний Тарас – майбутній видатний український поет, письменник, датовано 09 березня 1816 року1. Даний документ віднесено до унікальних за критерієм змісту. Щодо зовнішніх ознак, слід зауважити, що документ розміщено на цупкому папері формату А 2, у рукописному вигляді.

Детальніше...

© Державний архів Київської області 2010 - 2015