Архівам Київщини, що знаходяться на деокупованих територіях, за підтримки ALIPH Foundation передано сканери

Архівам Київщини, що знаходилися на тимчасово окупованій території 25 жовтня 2022 року було передано скануюче обладнання в рамках реалізації Угоди про надання  фінансової допомоги між Державним архівои Київської області та ALIPH Foundation. Завдяки переданим сканерам планується впродовж 2022-2025 років створити цифрові копії на майже 20 тисяч  архівних справ, що зберігаються в архівних відділах Бучанської,  Вишгородської райдержадміністрацій, Васильківському секторі Обухівської райдержадміністрацій, Бучанської та Ірпінської міських рад.

Сканування документів в цих архівах передбачено Програмою оцифрування архівних інформаційних ресурсів архівів Київської області Київської області на ІІ півріччя 2022-2025 роки, яка є пілотним проектом Державного архіву  Київської області і має за мету не лише забезпечення збереженості архівних документів у вигляді високоякісних цифрових копій, а також надання користувачам максимального доступу до документів. З метою реалізації цього завдання Державним архівом Київської області планується  оприлюднення оцифрованих описів справ та документів Національного архівного фонду в пошуковій базі ««База фондів архівних установ Київської області» на сайті державного архіву.

Довідково: ALIPH Foundation – Міжнародний альянс із захисту спадщини у зонах конфлікту є неприбутковою фундацією, яка  надає фінансову допомогу  інституціям для збереження  культурної  спадщини в часи катастроф та збройних конфліктів