Архівісти Київщини обговорили актуальні питання організації роботи архівних установ в умовах реформи децентралізації

За ініціативи Державного архіву Київської області 11 січня 2021 року відбулась онлайн нарада з керівниками архівних відділів районних державних адміністрацій, міських рад Київської області з актуальних питань організації роботи архівних установ Київщини в умовах реформи децентралізації.

Директор Державного архіву Київської області Каменєва С.А. ознайомила учасників наради з основними нормативними документами з питань реформування архівних відділів районних державних адміністрацій, трудових архівів, організації роботи архівних установ низової ланки (сільських, селищних, міських, районних рад). Під час спілкування з керівниками архівних установ Каменєва С.А. акцентувала увагу на терміновості упорядкування та передавання до відповідних архівних установ документів районних державних адміністрацій, що реорганізуються шляхом приєднання, а також наголосила на необхідності приймання документів не лише у паперовому, але й в електронному вигляді. Директор державного архіву Каменєва С.А. звернула увагу учасників наради на те, що начальники архівних відділів райдержадміністрацій повинні бути включені до складу комісій з реорганізації районних державних адміністрацій і брати активну участь у роботі цих комісій. Також керівникам архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій було повідомлено про необхідність налагодження зв’язків з сільськими, селищними, міськими радами сформованої територіальної громади з метою надання методичної та практичної допомоги в організації діловодства та архівної справи в об’єднаних територіальних громадах.

В обговоренні питань діяльності архівних установ в умовах реформи децентралізації активну участь взяли начальники архівних відділів (секторів) Броварської райдержадміністрації Копачевський Ю.Є., Вишгородської райдержадміністрації Клименко Т.В., Макарівської райдержадміністрації Кравець Ю.В., Тетіївської райдержадміністрації Малярчук А.І.

У нараді взяли участь 40 керівників архівних установ Київської  області.