Архівісти Київщини обговорили підсумки суцільного перевіряння наявності документів

Архівними установами Київської області, що перебували на тимчасово окупованій території, продовжується процес суцільного перевіряння наявності документів, розпочатий практично у перші місяці 2022 року після деокупації Київщини.

     Перед працівниками архівних відділів і трудових архівів, розташованих у містах Бучі та Ірпені, селищах Бородянці, Іванкові, Макарові, Красятичах, постало завдання перевірити майже 182 тисячі документів Національного архівного фонду і понад 92 тисячі документів з кадрових питань (особового складу).

    Підсумки виконання пункту 9 розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1219-р «Про затвердження плану дій органів виконавчої влади з відновлення деокупованих територій територіальних громад» щодо суцільного перевіряння наявності документів за І півріччя поточного року були обговорені з архівістами області сьогодні, 3 серпня, у режимі онлайн наради.

    У ході обговорення підсумків проведеної роботи директор архіву Соф’я Каменєва провела бесіду з керівниками архівів, які доповіли про стан справ та нагальні питання, що виникають під час проведення суцільного перевіряння наявності документів у сховищах а також в установах-джерелах формування Національного архівного фонду.

     На сьогодні суцільне перевіряння документів завершено у сховищах трудових архівів Іванківської, Поліської селищних рад, Ірпінської міської ради, решта архівних установ планують завершити цю роботу до кінця 2023 року.

    В онлайн нараді взяли участь 13 представників архівних установ області.