Архів війни: зібрати та зберегти

         «Архів війни: зібрати та зберегти» – це проєкт Державного архіву Київської області, метою якого стало збирання документів подій російсько-української війни на території Київської області, як частини Національного архівного фонду.

      Державний архів Київської області з перших днів російського вторгнення почав здійснювати щоденне документування подій, які відбувалися на території Київщини та розміщувалися на офіційному Telegram-каналі Київської обласної військової адміністрації. У результаті проведеної роботи було відібрано майже 1000 документів, з яких: понад 170 текстових, біля 250-ти відео та понад 500 фото документів. Цей інформаційний ресурс став основою сформованої у державному архіві «Колекції документів російсько-української війни на Київщині».

      З початку березня 2022 року до ініціативного документування подій російсько-української війни долучилися архівні відділи районних військових адміністрацій, якими з офіційних інформаційних джерел було відібрано загалом

5000 документів, з яких: понад 1000 текстових, майже 1200 відео та біля 3000 фотодокументів.

     08 вересня 2022 року за ініціативи заступника голови Київської обласної державної адміністрації С.В. Білецького відбулась он-лайн нарада з керівниками архівних установ області щодо підсумків ініціативного документування подій російсько-української війни і формування колекцій архівних документів у Державному архіві Київської області та архівних відділах районних військових адміністрацій та міських рад.

     У ході наради про свій цікавий досвід щодо проведення опитування та фіксації спогадів очевидців подій, які відбувалися під час окупації на Київщині, розповіли начальники архівних відділів Вишгородської районної військової адміністрації Тимофій Клименко та Бучанської міської ради Ігор Бартків.

     Архівісти Київщини продовжують збирання документів російсько-української війни, продовжують поповнювати архівні колекції та виконувати свою місію, на своєму фронті…

Державний архів Київської області з вдячністю приймає на архівне зберігання фото та відео документи, а також спогади очевидців, що відтворюють події під час воєнного стану на території Київської області.

Довідки за телефоном: (044) 206-74-98