Державний архів Київської області отримав першу партію цифрових копій документів від американської корпораціії FamilySearch International

Державний архів Київської області 23 вересня 2020 року отримав першу партію цифрових копій архівних справ від корпорації FamilySearch International (США). Це здійснено в рамках реалізації договору між ДАКО та FamilySearch International, укладеного 21 жовтня 2020 року, який передбачає оцифрування архівних документів генеалогічного характеру та створення публічного доступу до них. На даний час передано цифрові копії «ревізьких казок» – 523-х архівних справ фонду Ф-280 «Київська казенна палата, м. Київ», що складає майже 173 тисячі файлів обсягом 247 ГБ.
Довідково: Ревізькі казки — документи, що відображають результати проведення ревізій податного населення населення Російської імперії у XVIII — І-й половині XIX ст., що проводилися з метою подушного податкового обкладення населення. Ревізькі казки були поіменними списками населення, в яких вказувалися ім’я, по батькові та прізвище власника двору, його вік, ім’я та по батькові членів родини із зазначенням віку, стосунків до глави сім’ї. Назва документів «ревізькі казки» дослівно означає казки ревізій, тобто казки-розповіді (опитування та їхні результати), здійснені в процесі перевірки-ревізії, в даному випадку — населення держави.
Оцифровані документи є цінним джерелом для генеалогічних, демографічних і соціальних студіювань, користуються величезною популярністю серед дослідників.
Найближчим часом цифрові копії буде оприлюднено на сайті державного архіву у рубриці «Е-Архів».