Державний архів Київської області розпочинає історико-документальний громадський проект «НепрOSTі листи»

Цьогоріч Київщина відзначатиме 75-ту річницю звільнення від нацистської окупації. Серед злочинів проти людяності, від яких постраждав наш край, найважчі наслідки мав демографічний терор, знищення людського ресурсу. Вивезення молоді на примусові роботи із Києва розпочалося 22 січня 1942 року, коли до Німеччини відправили 1,5 тис. осіб.  За роки окупації до примусової праці на території нацистської держави були залучені сотні тисяч юнаків і дівчат з Київщини. Ставлення суспільства до них – остарбайтерів – завжди було неоднозначним…

Вшановуючи пам’ять української молоді – жертв війни, Державний архів Київської області розпочинає історико-документальний і громадський проект «НепрOSTі листи». Його мета – розшук і повернення листів остарбайтерів, не доставлених восени 1943-го, які перебувають на збереженні в архіві, їхнім уже сьогоднішнім адресатам – рідним у Київській області. До участі в проекті запрошуються архівісти, музейники, історики-краєзнавці та всі, кому небайдужа наша спільна національна пам’ять.

Перша зустріч робочої групи з координаторами проекту відбудеться 26 березня об 11.00 в Державному архіві Київської області (вул. Ю.Іллєнка, 40).

Дізнатися більше можна за тел.: (044) 483 21 14