Довгоочікувана презентація видань Анотованого реєстру Державного архіву Київської області

У Державному архіві Київської області 17 серпня 2021 року відбулася подія, на яку з нетерпінням чекали архівісти, історики та інші зацікавлені дослідники – презентація друкованих видань Анотованого реєстру описів фондів (Т. 1 та Т. 2. Ч. 1) із серії «Архівні зібрання України. Спеціальні довідники».

До реєстрів включено інформацію про склад і зміст  описів 670 фондів державного архіву періоду за 1682 – 1919 років (І том) та 540  фондів  періоду за 1917 року до сучасності (ІІ том, І частина).

Захід відкрила директор державного архіву Соф’я Каменєва, наголосивши у вступному слові на важливості таких довідників для пошуку ретроспективної інформації не лише для досвідчених істориків, а й для  користувачів – початківців. В своєму виступі вона зазначила, що Анотований реєстр допоможе швидко знайти необхідну інформацію та ефективно організувати евристичну і наукову роботу історикам, краєзнавцям, викладачам, студентам та усім, хто досліджує історію Київщини або цікавиться нею.

  Заступник голови Київської обласної державної адміністрації Тетяна Щербак висловила подяку колективу державного архіву за копітку, дуже потрібну працю щодо підготовки цього видання, яке надає можливість розширити межі використання документальної інформації.

Співробітники відділу довідкового апарату та обліку документів Ольга Мочаліна та Олександра Шорсткіна розповіли про специфіку підготовки довідників, про складні моменти, які доводилося долати упорядникам у процесі укладання Анотованого реєстру.

 Відомий краєзнавець, журналіст і громадський діяч Євген Букет та співробітниця Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» Валентина Тимошенко поділилися власним досвідом дослідницьких пошуків у різних архівних установах України та підкреслили переваги паперового носія інформації над електронним.

Гостями події стали архівні, бібліотечні та музейні працівники, науковці. Присутні отримали для своїх установ у подарунок від державного архіву примірники презентованих видань.

Державний архів Київської області  продовжує роботу щодо підготовки наступних томів Анотованого реєстру описів фондів, які побачать світ вже у наступному році.