Документи Державного архіву Київської області включені до Міжнародного реєстру Програми “Пам’ять світу” ЮНЕСКО

7 вересня біля Символічної синагоги відбулося офіційне вручення сертифікатів про включення документальної спадщини “Бабин Яр” до Міжнародного реєстру Програми “Пам’ять світу” ЮНЕСКО, організоване Державною архівною службою України та Меморіальним центром Голокосту “Бабин Яр”. Міжнародне визнання документальної спадщини “Бабин Яр” — результат спільних зусиль всіх учасників, які підтримали подання номінаційної форми на чолі з Державною архівною службою України та сьома українськими архівами, що зберігають оригінальні документи про події Голокосту.
Основою для отримання такого статусу від ЮНЕСКО став унікальний онлайн-простір Меморіального центру, у якому міститься понад 3,5 мільйонів документів з 13 архівів України.
З кінця 2019 року Державний архів Київської області у співпраці з Меморіальним центром зробило майже 1,5 млн копій архівних документів, серед яких колекція документів про трагічні події вересня 1941 року, що сталися в Бабином Яру. Серед них – Список мешканців Петровського району, які були розстріляні в Бабином Яру, до якого ввійшло більше 2 тисяч прізвищ киян – дорослих, дітей, безіменних осіб.
“Одним із найважливіших напрямків нашої діяльності є оцифрування архівів, особливо під повномасштабної війни, коли під смертельною загрозою опинилися не тільки життя людей, але й архіви. Ми вдячні нашим партнерам та усім архівним установам за те, що спільно можемо робити внесок у збереження пам’яті українського та єврейського народів і передавати наступним покоління доступ до унікальних архівних даних“, – прокоментував Натан Щаранський, Голова Наглядової ради Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”.