Замовити архівну справу в читальний зал


Послуга «Замовити архівну справу в читальний зал» створена з метою швидкого та зручного оформлення замовлення юридичною або фізичною особою, яка має намір користуватися архівними документами у читальних залах державного архіву.

    Особи, які мають намір користуватися архівними документами у читальному залі, заповнюють заяву заява користувача. Підпис у заяві користувача засвідчує факт ознайомлення з «Порядком користування документами Національного архівного фонду (НАФ), що належать державі, територіальним громадам» затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 06.07.2015 № 1125/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 липня 2015 р. № 791/27236 та зобов’язання особи його виконувати. Обов’язковим елементом заяви є згода користувача надати свої персональні дані для оброблення та внесення до бази даних користувачів читальним залом, доступ до якої третіх осіб здійснюватиметься відповідно до вимог законодавства у сфері доступу до персональних даних Закон України «Про захист персональних даних»

Особи, які проводять наукову роботу згідно з планами наукових установ або виконують службові завдання, разом із анкетою повинні надати документ, що підтверджує їх повноваження представляти користувача.

Після оформлення дозволу  на роботу користувача в читальному залі, яке надається керівництвом державного архіву на один рік, користувач надсилає на електронну пошту державного архіву належним чином заповнене замовлення на видавання справ. Державним архівом здійснюється реєстрація й візування замовлення та надсилається користувачу впродовж робочого дня електронною поштою повідомлення щодо дати, номеру реєстрації замовлення та дати видавання замовлених документів у читальний зал. У разі відмови видавання справ користувачу у читальний зал, державний архів надсилає  вмотивовану негативну відповідь .

Для уточнення пошукових даних (№№ фонду, опису, справи) можна ознайомитися з базами даних державного архіву тут:

фонд Р-5634 «Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області»                      

 

 1. Закон України «Про Національний архівний фонд та архівні установи»
 2. Закон України «Про звернення громадян»
 3. Постанова Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р.  № 175 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 травня 1998 р. № 639 «Перелік платних послуг, які можуть надаватися архівними установами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів»
 4. Наказ Міністерства юстиції України від 08.04.2013 № 656/5 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 квітня 2013 р. за № 584/23116 «Правила роботи архівних установ України» (розділ VI)
 5. Наказ Міністерства юстиції України від 03.12.2019 № 3862/5 «Про внесення змін до Порядку користування документами Національного архівного фонду, що належать державі, територіальним громадам», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 06.12.2019 за                 № 1215/34186
 6. Наказ Міністерства юстиції України від 02.03.2015 № 295/5 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04 березня 2015 р. за № 251/26696 «Порядок виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів)
 7. Закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»
 8. Закон України «Про захист персональних даних»

Для замовлення архівної справи до читального залу

Вам необхідно:

 1. Завантажити запропоновані форми анкети-заяви користувача, замовлення на видавання справ до читального залу.
 1. Натиснути слово «завантажити».
 2. Заповнити завантажені форми за зразками:
 • анкета-заява користувача (зразок)
 • замовлення на видавання справ до читального залу (зразок)
 1. Відправити заповнені анкету-заяву користувача та замовлення на видавання справ до читального залу на електронну адресу читального залу державного архіву chitzal@dako.gov.ua  та очікувати на відповідь електронною поштою щодо дати видавання справ до читального залу.