Моніторинговий візит до Макарівського сектору архівного відділу Бучанської райдержадміністрації

Продовжуючи моніторингові візити до архівних установ, які перебували у зоні бойових дій та тимчасово окупованих територій, директор Державного архіву Київської області Соф`я Каменєва 05 травня 2022 року разом з начальником архівного відділу Бучанської райдержадміністрації Дмитром Яворським здійснила робочу поїздку до Макарівського сектору архівного відділу Бучанської райдержадміністрації.

Встановлено, що під час ведення активних бойових дій на території смт Макарів в приміщенні архівного сектору було вибито вікна та пошкоджено вхідні двері; архівні документи та довідковий апарат до фондів  не пошкоджено.

Під час спілкування з керівником Макарівського сектору Юлією Кравець було окреслено основні питання, які вимагають першочергового вирішення, – відновлення системи електропостачання, підключення до мережі Інтернет. Крім того, було в черговий раз актуалізовано питання щодо ремонту старого або пошуку нового приміщення для зберігання 43 тисяч документів  Національного архівного фонду, що зберігаються в архівному секторі, які до початку російсько-української війни планувалося перемістити в інше приміщення.

Не зважаючи на складні умови праці, працівники Макарівського архівного сектору відновили свою роботу і почали виконувати запити громадян, які вкрай необхідні зараз місцевим жителям.