Моніторинг забезпечення збереженості документів архіву Ірпіня .

Продовжуючи моніторинг забезпечення збереженості документів архівів  області, що перебували під тимчасовою окупацією або в районі активних бойових дій,   16 травня 2022 року директор Державного архіву Київської області Соф`я Каменєва відвідала архівні установи в  м. Ірпінь.

Під час відвідування архівного відділу Ірпінської міської ради встановлено, що в робочих кімнатах архіву вибито вікна, пошкоджені вхідні двері та комп’ютерна техніка. На сьогодні в архіві відновлено водопостачання, світло. Працівники розпочали виконання запитів юридичних та фізичних осіб.

В наслідок пожежі будівлі, в якому знаходиться Трудовий архів Ірпінської міської ради, в архівосховищах відсутнє світло, забруднені картонажі справ, вибито віконне скло. Приміщення вимагає експертизи на придатність подальшого функціонування в ньому архіву та зберігання  архівних документів.

В обох архівах силами архівістів здійснені роботи з прибирання приміщень для найскорішого забезпечення функціонування установ.

Знищення або пограбування архівних документів та довідкового апарату до нього в архівах м.Ірпінь не зафіксовано.

Під час спілкування з працівниками архівного відділу Ірпінської міської ради було обговорено питання подальшої роботи з установами – фондоутворювачами, де було знищено документи Національного архівного фонду, та ініціативного документування подій російсько-української війни.