Моніторинг стану забезпечення збереженості документів в архівних установах Вишгородського району

В рамках моніторингових візитів до архівних установ області 11 травня 2022 року директор Державного архіву Київської області Соф`я Каменєва та начальник архівного відділу Вишгородської райдержадміністрації Тимофій Клименко відвідали архівні установи в  смт Іванків та смт Крисятичі  Вишгородського району, що перебували під тимчасовою окупацією.

Під час відвідування Іванківського архівного сектору встановлено, що приміщення архіву зазнало часткових пошкоджень – вибито вікна, пошкоджені двері, частково викрадено комп’ютерна та копіювальна техніка, у наслідок пожежі у сусідніх приміщеннях було забруднено архівні картонажі.

В приміщеннях архіву, що розташовано в смт Крисятичі, під час окупації було пошкоджено вхідні двері та обладнання в робочій кімнаті головного спеціаліста.

В обох архівах не зафіксовано знищення або пограбування документів Національного архівного фонду та довідкового апарату до нього.

Тривають відновлювальні та санітарно-гігієнічні роботи в приміщеннях архівних установ.

Під час спілкування з працівниками архівних установ було окреслено основні напрямки роботи у сучасних умовах – здійснення перевіряння наявності документів, продовження оцифрування описів архівних справ та ініціативне документування подій російсько-української війни.

 

1. Приміщення робочої кімнати Іванківського архівного сектору після відвідування російськими окупантами

 

2. Приміщення робочої кімнати Іванківського архівного сектору сьогодні

 

3.Архівісти Київщини в сховищі Іванківського архівного сектору

 

4. Начальник архівного відділу Вишгородської РДА Т.Клименко та завідувачка Іванківського архівного сектору Л.Ребрик

 

5. Начальник архівного відділу Вишгородської РДА Т.Клименко та головний спеціаліст в смт Красятичі Н.Мухоїд

 

6.Архівісти Київщини в смт Красятичі