«На межі епатажу»

📚За новими знаннями, цікавими враженнями, зазвичай, йдемо до бібліотеки, музейного чи театрального закладу. Після сьогоднішньої екскурсії працівники Головного управління ПФУ у Київській області повною мірою можуть занести до цього списку і Державний архів Київської області
☝️Це переконання насамперед ґрунтується на тому, що архів не перетворився на закриту установу, котра лише надає матеріали та різного роду довідки. Тут значну увагу приділяють і просвітницькій роботі, організації виставок та презентацій, присвячених видатним особам, подіям та важливим датам в історії української державі і спрямованих на патріотичне виховання підростаючого покоління. Планомірно проводяться тут і заходи, що сприяють розвитку архівних установ у напрямку використання новітніх технологій.
➡️Нинішня виставка «На межі епатажу», з експонатами якої мали змогу познайомитись працівники Головного управління, була приурочена 160-річчю з дня народження відомого українського та польського архітектора, підприємця та мецената Владислава Городецького. Такі знайомі київські будівлі постали на виставці у формі документів, ескізів, планів… Надзвичайно цікавою була і розповідь екскурсовода про життя та діяльність самого пана Городецького.
☑️Другим інформаційним блоком екскурсії стало знайомство з самою архівною установою. “Головне управління ПФУ у Київській області надзвичайно активний «постачальник» архіву – саме сюди передаються документи тривалого терміну зберігання. Величезним проривом у архівній справі стало оцифрування документів, яке на порядок підвищило ефективність пошуку необхідних матеріалів за запитами “- зазначала директор архіву Соф’я Каменєва.
🗨️«У цьому спілкуванні з працівниками установи, крім інформаційного пласту та співпраці у передачі на зберігання документації, черпаємо ще й чимало емоційної наснаги, – говорить, ділячись враженнями від екскурсії Ганна Темиренко, начальник управління контрольно-перевірочної роботи. – Адже маємо змогу доторкнутись до історичної спадщини держави, міста, особи, на основі численних експонатів збагатити себе знаннями, що не тільки будуть корисними у роботі, а й розширять власний кругозір».
☝️До речі, в архіві тішаться тим, що архівні матеріали активно використовуються не лише для отримання різного роду довідок, а й у різних наукових дослідженнях, стають базою для написання документальних та художніх творів. Один з таких шедеврів саме й створений за матеріалами, віднайденими крім інших і в цьому архіві. Це двохтомник Валентина Тимошенка «Всі дороги ведуть у Козаровичі», створений у співпраці з відомим журналістом і телекритиком Іваном Іваницьким. Делегація Головного управління ПФУ у Київській області, за згодою авторів, передала двохтомник керівнику архіву Соф’ї Каменєвій і побажала подальшої плідної співпраці з організаціями, закладами та установами Київщини, а також з громадянами, кого цікавить історія краю.
🤝Присутні працівники Фонду окрему подяку висловили керівництву Державного архіву області за відкритість, розуміння та сприяння в організації робочих процесів, що так тісно переплились в діяльності, яку спрямовують на своєчасну реалізацію завдань Уряду.