Нове поповнення Е-архіву

Державним архівом оприлюднені на веб-сайті матеріали першого та єдиного перепису населення Російської імперії Уманського повіту, які виготовлені технічними засобами державного архіву. До уваги користувачів цифрові копії 270 архівних справ опису № 12 фонду № Ф-384 «Київська губернська комісія першого загального перепису населення 1897 р., м. Київ».

      Документи містять інформацію про переписні аркуші та відомості підрахунку населення міста Умані, містечок Дубова, Іваньки, Покотилове, Торговиця та інших, а також сіл, хуторів і власницьких садиб 18-ти волостей Уманського повіту Київської губернії. З-поміж документів-цікавинок оприлюднено перелікові відомості по 8-й роті 188-го піхотного резервного Батуринського полку, лікарні та в’язниці міста Умані, Уманському училищу землеробства та садівництва, Уманському окружному суду.

      Також представлено документи підготовчого етапу переписної кампанії: циркуляри та розпорядження Головної, Київської губернської та Уманської повітової переписних комісій та Київського губернатора; Інструкція Головної переписної комісії щодо проведення перепису; листування Уманської повітової переписної комісії; рапорти завідувачів переписних дільниць з відомостями про поділ переписних дільниць на рахункові, списки рахівників тощо.

     Репрезентований масив джерел стане в нагоді дослідникам історії організації першого та єдиного всеросійського перепису населення, мовного, соціального та професійного складу тогочасного населення цієї частини Київської губернії, віросповідання та родинного стану мешканців окреслених населених пунктів.

      Бажаємо вдалих пошуків поціновувачам історії, генеалогії, демографії, етнології та краєзнавства Уманщини.

Інформація розміщена в рубриці Е-Архів

Робота продовжується …