Новий інформаційний ресурс надійшов до фондів Державного архіву Київської області

24 лютого 2021 року в Державному архіві Київської області за участі голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова було здійснено урочисте приймання документів Національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі». Цей проект був реалізований за підтримки Українського культурного фонду та за співпраці Київської, Житомирської, Рівненської облдержадміністрацій; співпартнерами проекту виступили Державна архівна служба України, Державний архів Київської області, Управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації, Вишгородська міська рада. Ініціатором, координатором цього проекту став Вишгородський історико-культурний заповідник на чолі з його директором, к.і.н. Владою Литовченко.

Анатолій Хромов, голова Державної архівної служби України: «Цей проект має особливу важливість для наших нащадків, які будуть мати практичну можливість використовувати їх для подальших досліджень».

 

 

 

Соф`я Каменєва, директор Державного архіву Київської області: «Передача документів проекту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» – це спроба інтегрувати в архівні фонди Державного архіву Київської області нові інформаційні ресурси».

 

Влада Литовченко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника: «Приймання документів цього проекту до державного архіву дуже важлива подія для заповідника, оскільки після передачі ці матеріали набувають статусу документів Національного архівного фонду».

 

Дмитро Гончаренко, начальник Управління культури Київської облдержадміністрації: «Управління культури і Київська обласна державна адміністрація і у подальшому будуть всебічно підтримувати проекту, що спрямовані на презентацію культурних і історичних надбань Київщини».

 

Олена Іщенко, заступник директора Українського центру культурних досліджень:  «Цей проект увійде у звітну документацію України для ЮНЕСКО у реалізації нашою державою Конвенції ЮНЕСКО 2003 року».

 До державного архіву надійшли  документи з паперовим носієм (організаційно-розпорядча, фінансова документація), відео-, фотодокументи, друкована продукція (книги, буклети, календарі, листівки), документи веб-сайту  «Віртуальний музей бортництва» з оцифрованими експонатами музейних колекцій 3-х областей, інтерактивними мапами, іграми-пазлами; документи он-лайн-конференцій, конкурсів малюнку, тематичного онлайн уроку.