Обговорено проблеми організації роботи архівних відділів районних державних адміністрацій

16 березня 2021 року на платформі Державної архівної служби України відбулось обговорення проблем організації роботи архівних відділів районних державних адміністрацій та презентовано методичні рекомендації «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 2. Архівні відділи районних державних адміністрацій».

У обговоренні брали участь представники Міністерства юстиції України, Міністерства розвитку громад та територій України, обласних та районних державних адміністрацій, державних архівів областей та архівних відділів районних державних адміністрацій.

Під час наради було обговорено основні напрями в реорганізації архівних відділів райдержадміністрацій як юридичних осіб публічного права, створення архівних відділів райдержадміністрацій із центральним офісом у адміністративному центрі нового (укрупненого) району та відокремленими підрозділами (секторами, відокремленими робочими місцями) у ліквідованих районах.

Соф’я Каменєва звернула увагу  на проблемні питання, що виникають під час створення архівних відділів райдержадміністрацій зі статусом юридичних осіб публічного права. Також наголосила на тому, що Державний архів Київської області повинен прийняти значну кількість документів від архівних відділів, але у Державного архіву Київської області відсутні для цього вільні площі.

Запис дискусії  щодо організації роботи архівних відділів районних державних адміністрацій.

Презентація актуальних питань організації архівної справи та діловодства на рівні районів.