«… Плакали усі …»

«Дуже зворушливо, плакали усі…» – такі враження від відвідування виставки «НепрOSTі листи» записала у книзі відгуків 15 травня 2019 року учениця Вишнівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.

«Ця виставка змінила мій погляд на багато речей в українській історії та змусила задуматись над тим, що ми маємо зараз і чого не мали діти у той страшний час…»

І це, мабуть, найголовніше, для чого був задуманий архівно-музейний проект «НепрOSTі листи»: не залишити байдужим до власної історії, достукатися до кожного серця і розуму, заставити крізь призму окремих людських доль неупереджено подивитися на наше минуле. Особливо втішає, коли автори проекту отримують зворотній відгук від юних відвідувачів виставки. Саме такою вдячною аудиторією стали десятикласники Вишнівської школи. Коли мова зайшла про тяжку долю Масла Зіновія Івановича – батька класного керівника учнів Натоки А.З., який пережив голодомор, був насильно вивезений до Німеччини, а потім після радянських фільтраційних таборів потрапив на Колиму, сліз вже не стримував ніхто.

На пам’ять про екскурсію було зроблене колективне фото з екскурсоводом – головним спеціалістом відділу використання інформації Коваленко Р.Я. та класним керівником Натокою А.З.