Презентація книги Євгена Чернецького «Білоцерківська юдаїка» за участю Державного архіву Київської області .

🗓27 січня 2022 року у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулась презентація створеної на джерельній базі архівного фонду №1 Державного архіву Київської області книги Євгена Чернецького «Білоцерківська юдаїка», у якій взяли участь Соф’я Каменєва, директор Державного архіву Київської області, та Марина Мідцева, начальник відділу використання інформації документів.
✔Захід відкрила Нателла Андрющенко, голова релігійної організації «Іудейська релігійна громада «Міцва», за підтримки якої видана ця книга, наголосивши у вступному слові про невипадковість проведення заходу саме 27 січня в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – однієї з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства ХХ сторіччя і висловила слова вдячності за ідею проведення презентації цієї книги, такої важливої для єврейської громади м. Біла Церква, у формати відкритого спілкування з громадськістю саме директору Державного архіву Київської області Соф’ї Каменєвій.
✔Євген Чернецький, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Білоцерківського краєзнавчого музею, зазначив, що метою написання книги є розширення кола дослідників фондів Державного архіву Київської області, які б займались вивченням «документальних скарбів», які розповідають про минуле Білої Церкви. На думку автора це перша публікація з серії довідкових оглядових праць за різною тематикою.
✔Соф’я Каменєва презентувала деякі з архівних документів, посилання на які є в книзі Євгена Чернецький, ̶ план м. Біла Церква та його околиць, 1835 р., плани будівництва в м. Біла Церква Єврейських молитовного будинку та школи,1897 р., статистичні дані (описи) синагоги та 13 молитовних єврейських шкіл станом на 1892 р., звернула увагу присутніх на неоднозначність статистичних відомостей про населення та економічний стан м. Біла Церква Васильківського повіту Київської губернії, в частині кількості єврейської громади у 1901 р. в порівнянні з 1892 р., не всі таємниці минулого відкриті, історикам є над чим працювати.
Усі бажаючі мали змогу ознайомитись з представленими архівними документами, отримати пояснення щодо мети їх створення та наведених даних.
У заході взяли участь заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олег Торкунов, начальник управління культури Київської обласної державної адміністрації Дмитро Гончаренко, Білоцерківський міський голова Геннадій Дикий, депутати Білоцерківської міської ради, представники єврейської громади Білої Церкви.