Суцільне перевіряння наявності документів, що перебували на тимчасово окупованих територіях – на постійному контролі архівістів Київщини

      В Київській області у результаті збройної агресії була тимчасово окупована частина територій Бучанського і Вишгородського районів, міст Бучі та Ірпеня, де розташовані будівлі 6-ти архівних установ: Бородянського та Макарівського архівних секторів архівного відділу Бучанської районної військової адміністрації; Іванківського архівного сектора та будівля в смт. Красятичі архівного відділу Вишгородської районної військової адміністрації; 2-х архівних відділів Бучанської та Ірпінської міських рад. У сховищах цих архівів на день вторгнення загалом зберігалося 165619 справ Національного архівного фонду.

     На тимчасово окупованих територіях та районах активних бойових дій опинилися також трудові архіви у місті Ірпені, смт. Бородянці, Іванкові, Макарові та Красятичах, в яких станом на 24.02.2022 було зосереджено загалом 92554 од.зб. соціально значущих документів з кадрових питань (особового складу).

     З метою встановлення фактів втрати, пошкодження або знищення документів на деокупованих територіях розпорядженням Кабінету Міністрів України від       30 грудня 2022 року № 1219-р затверджено «План дій органів виконавчої влади з відновлення деокупованих територій територіальних громад», пунктом 9 якого визначено проведення суцільного перевіряння наявності документів Національного архівного фонду, а також документів з кадрових питань (особового складу) в архівних установах, місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях.

     Онлайн нарада, що відбулась 22 лютого 2023 року, була присвячена питанням виконання зазначеного розпорядження.

     Станом на 22.02.2023 у сховищах архівних установ Київщини, що перебували на тимчасово окупованих територіях, загалом перевірено 22591 од.зб. Національного архівного фонду та 2203 од.зб. з кадрових питань (особового складу), в установах та організаціях проведено перевіряння 2295 од. зб. з кадрових питань (особового складу).

     У ході обговорення підсумків проведеного перевіряння наявності було акцентовано увагу начальників архівних відділів на необхідності перегляду планових показників щодо їх збільшення та активізації цього виду роботи.

     Процес суцільного перевіряння наявності документів на деокупованих територіях Київщини перебуває на постійному контролі Державного архіву Київської області, архівних відділів Бучанської та Вишгородської районних військових адміністрацій, Ірпінської і Бучанської міських рад.

     Робота триває…