Тематичний захід з нагоди Дня Незалежності України у Державному архіві Київської області

22 серпня 2023 року, напередодні 32-ї річниці Незалежності України у державному архіві відбувся тематичний захід, який об’єднав архівістів, істориків, краєзнавців, представників бібліотечної спільноти м. Києва та Київщини. З вітальним словом до учасників заходу звернулися Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов та заступник директора Державного архіву Київської області Ольга Лужинська.

Начальник відділу використання інформації документів Марина Мідцева була модератором і запрошувала до обговорення учасників тематичного заходу.

Перший дискусійний блок був присвячений презентації видання «Документи Української революційної доби 1917–1921 рр. у Державному архіві Київської області: тематичний путівник по фондах». Провідний науковий співробітник відділу довідкового апарату та обліку документів державного архіву Олександра Шорсткіна ознайомила аудиторію зі структурою довідника та розповіла про малодосліджені документи з фондів архіву періоду, в яких висвітлюється збройна боротьба українців за державність століття тому. До обговорення видання долучилися доктор історичних наук, заступник декана з науково-педагогічної та навчальної роботи КНУ імені Тараса Шевченка Тарас Пшеничний та кандидат історичних наук, директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Віталій Скальський.

Спікером другої панелі заходу стала головний спеціаліст відділу використання інформації документів державного архіву Рена Коваленко, яка представила зібрані архівістами Київщини текстові та аудіовізуальні документи про події російсько-української війни 2022–2023 років. Своїми спогадами про пережиту тимчасову російську окупацію поділилися  начальник архівного відділу Бучанської міської ради Ігор Бартків та представник локальної волонтерської спільноти Печерського району м. Києва «Печерські котики» Ніяр Мустафаєва. Окрім того, було репрезентовано дитячі малюнки, надіслані на організований державним архівом конкурс «Діти малюють мир». Завідувач Дитячо-юнацького клубу «Олімпія» Валентина Суходола прокоментувала дитячі малюнки, виконані її вихованцями. Усім авторам дитячих малюнків від Державного архіву Київської області були передані Подяки за участь у конкурсі та солодкі подарунки.

До обговорення долучилися й інші гості заходу – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки КНУ імені Тараса Шевченка Марина Палієнко, дослідник у царині генеалогії, голова Громадської спілки «Українська культурна спадщина» Олексій Новіков. Директор Бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі Ольга Шкира продекламувала власний патріотичний вірш.

Щиро вдячні всім учасникам події!