У Державному архіві Київської області відбувся тренінг «Архів війни: зібрати та зберегти»

 16 червня 2022 року на базі Державного архіву Київської області проведено тренінг «Архів війни: зібрати та зберегти» для працівників архівних установ Київщини, перед якими в умовах воєнного часу постали два основні завдання: забезпечити збереженість архівних документів та оперативно провести роботу з ініціативного документування подій російсько-української війни.

     Архівістами області було відібрано значний масив інформаційного ресурсу, це – текстові документи на паперовій основі, а також аудіовізуальні документи, що досить емоційно відображають хроніку російської агресії на території Київщини.

     Далі постало питання – як описати, облікувати і зберегти вже відібрані фото та відео документи, адже Державний архів Київської області та архівні відділи районних державних адміністрацій, міських рад у більшості здійснюють комплектування документами на паперовій основі.

     З метою обговорення та вирішення цих питань до державного архіву були запрошені фахівці Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного: начальник відділу формування Національного архівного фонду Олена Косенко, начальник відділу забезпечення збереженості та обліку фотодокументів Наталія Панченко, головний спеціаліст відділу формування Національного архівного фонду Олександр Бабенко, які на високому фаховому рівні розповіли про основні етапи та особливості відбору, формування, описування і зберігання архівних колекцій аудіовізуальних документів.

     Під час заходу відбулось активне обговорення нагальних питань організації роботи з аудіовізуальними документами, що відтворюють події російсько-української війни.