Інформаційно-комунікаційний захід до Дня Незалежності Республіки Польща

✔11 листопада 2023 року напередодні святкування Дня Незалежності 🇮🇩Республіки Польща Державним архівом Київської області спільно з Департаментом культури та туризму Київської обласної державної адміністрації було організовано та проведено інформаційно-комунікаційний захід з історії польської громади на території Київської губернії, підтверджену документами державного архіву.
❗ Соф’я Каменєва, директор державного архіву, відкрила захід і у вступному слові наголосила про значущість дружніх відносин між народами України та Польщі, про спільну історію обох держав.
❗Зі словами привітання до учасників заходу звернулася Людмила Ткачук, представниця Департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації.
У заході взяли участь представники польських товариств Київської області та отець Павло Вишковський, настоятель храму св. Миколая в Києві Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви.
Учасники заходу ознайомилися з оригіналами архівних 📜документів державного архіву з історії польсько-українських відносин починаючи з 1640 року серед яких ревізьки казки та ✍️перепис населення польського дворянства, герби польської шляхти, план фортеці Перемишль (1865 рік), реєстраційні картки польських військовослужбовців (1917 рік), лист польського короля Станіслава-Августа (1765 рік).
Соф’я Каменєва презентувала документи архівного фонду 1787 «Колекція документальних матеріалів «Польські легіони» і розповіла про створення та діяльність польських військ в Україні в період 1917-1918 років.
Захід пройшов у 🤝👍дружній атмосфері!